Investicí do fotopasti podpoříte svou bezpečnost

Zdá se vám občas v noci, že slyšíte zvláštní zvuky a běžíte se podívat, jestli se někdo nepohybuje po vašem pozemku? Nežijeme zrovna v bezpečné době a mít pozemek nezabezpečený, to nemusí být dobrá volba. Vždy je vhodné mít nějaký prostředek, který bude vaše bezpečí střežit. Absolutním hitem současné doby jsou fotopasti.

Co fotopast dokáže?

Fotopast je malé zařízení s maskovaným vzhledem a jeho účelem je střežit určité místo. Hlavní výhodou fotopasti je nenápadnost a nejčastěji se umístí na strom, ze kterého bude váš pozemek sledovat. Když na pozemek kdokoliv vkročí, fotopast ho ve zlomku vteřiny vyfotí a záznam uloží na paměťovou kartu. Fotopast může fungovat nonstop nebo v čase, kdy si nastavíte, aby byla aktivní. Snímá dokonce i v noci, k tomu ji pomáhá noční přísvit. Jak vlastně fotopast pozná, že někdo na pozemek vkročil? Disponuje citlivým PIR čidlem, které reaguje na tepelný pohyb.

Fotopasti nikdo neunikne

Když se do dané oblasti kdokoliv dostane, zvíře nebo člověk, fotopast ho ihned zaznamená. Pokud vám stačí si prohlédnout záznam zpětně, postačí vám běžná fotopast, u které si prohlédnete záznam na jejím displeji nebo v počítači, když však chcete mít přehled o všech aktuálních hrozbách, doporučujeme zvolit GSM fotopast. Taková fotopast vám pořízený snímek okamžitě zašle formou MMS na telefon nebo na email a vy tak budete ihned upozorněni na možnou hrozbu.

Zatímco mnoho bezpečnostních systémů je drahých, fotopasti jsou velmi levné a může si je na svůj pozemek pořídit každý. V oblasti bezpečnosti jsou velmi populární, používají je nejen běžní lidé, ale i bezpečnostní agentury, detektivové nebo třeba i policisté. Oblíbená je také pro účely sledování zvířat v divoké přírodě. Jelikož je fotopast na baterie a nepotřebuje být v dosahu elektrické sítě, lze ji umístit třeba i v lese, kde bude monitorovat přítomnost zvířat.