Malý chorvatský ostrov Murter je zárukou klidné dovolené

Murter je malý ostrov v Šibenicko-kninské župě, asi 34 km od pobřeží od Šibeniku. Ostrov se rozkládá na ploše 18,7 km čtverečních, a jeho populace je něco málo přes 3600 občanů.

Největší město na ostrově se také nazývá Murter a nachází se na severozápadním cípu; nedaleko je město Betina. Snad nejznámějším městem je Tisno, které je domovem zahrady Tisno a mnoha festivalů v Chorvatsku, které se konají každé léto. Je to také město, kde je most spojující pevninu s ostrovem, takže jím projedete na cestě do dalších míst. V Chorvatsku vyjde dovolená levně, když si zajistíte ubytování podle svých preferencí na ubytovanivchorvatsku.cz.

Krásné pláže lákají a azurové moře lákají k mnoha aktivitám

Pláž Podvrske je jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově, která se nachází v západní části města Murter. Je částečně oblázková a částečně písčitá, s borovicemi pro stín; díky mělkým vodám je vhodná pro rodiny s dětmi. Nedaleko je pláž Slanica , což je písečná pláž s dobrým vybavením a úžasně čistou vodou.

Pláž Jazina je jednou z pláží, kam zamířit, pokud jste v Tisnu. Počasí v Chorvatsku přeje koupání po většinu roku.

Objevte bohatou historii Chorvatska v muzeu

Fascinující Muzeum dřevěného loďařství Betina zobrazuje dlouhou tradici dřevěných lodí stavěných ve městě Betina. V moderním prostoru jsou vystaveny exponáty loďařského a námořního nářadí a rybářského vybavení, plus tradiční kroje a předměty z města. K dispozici je také část muzea pod širým nebem, kde můžete vidět dřevěné lodě kotvící v přístavu.

Národní park Kornati

Ostrov Murter je velmi dobře umístěn jako výchozí bod pro návštěvu národního parku Kornati, úžasně husté skupiny 89 ostrovů a ostrůvků. Požádejte místní agenturu (např. Tureta Tours ) o organizovaný výlet do národního parku.

Zajistěte si levné a dostupné ubytování na ubytovanivchorvatsku.cz a poznávejte krásy ostrova Murter.