Naučte se pěstovat zázvor doma, budete ho mít stále dost

Milujete zázvor a rádi byste si ho vypěstovali také doma? Není to nic těžkého. Pusťte se spolu s námi do pěstování zázvoru i vy. 

Jak na to?

Zázvor vám dobře poroste i v domácích podmínkách. Skvělé je, že nepotřebuje moc světla. Při pěstování zázvoru máte na výběr z několika variant. Buď začnete zázvor pěstovat ze semínek či sazenice, kterou zakoupíte v zahradnictví či na internetu nebo si ho vypěstujete z části kořene, který zakoupíte v obchodě. To je mnohdy náročnější, jelikož je kořen ošetřen inhibitory růstu, aby neklíčil, což je to, po čem toužíte. Pokud však kořen přes noc namočíte do vody, inhibitory se z kořene odmočí.

Sázíme

Zasadit si tedy můžete buď sazeničky nebo samotný kořen. Do většího květináče si připravte hlínu a vložte do něj semínko, sazenici či kořen, přikryjte max 5 cm hlíny a zalijte. Vhodné jsou širší květináče, jelikož zázvor potřebuje prostor, aby mohl růst do šířky. Květináč poté umístěte na teplé místo a pravidelně zalévejte, aby měla rostlinka dost vláhy. Nakonec můžete kořen stále dokola zasazovat nebo sklízet průběžně.