Chorvatský ostrov Koručla je magické místo pro letní dovolenou

Korčula je ostrov náležející do oblasti střední Dalmácie. Táhne se souběžně s pevninou. Je dosti členitý a svým návštěvníkům tak nabízí velké množství zálivů a zátočin. Pobřeží v severní části ostrova je nižší a snadno přístupné. Nachází se zde několik přístavů, které jsou dokonale chráněné před nepříjemnými větry vanoucími od moře.

Návštěvníky ostrova uchvátí dokonalé spojení nádherné přírody, starobylých kulturních tradic a moderního turistického ruchu. To vše nabízí dovolená chorvatsko na ostrově Korčula. Na návštěvníky zde čekají nádherné pláže, ubytování v příjemných hotelích či apartmánech, starobylá letní sídla a nádherná ostrovní města.

Město Korčula

Pokud zavítáte do spleti starobylých kamenných uliček, nebude se vám chtít toto kouzelné místo opustit.

Pro vyznavače koupání a lenošení na pláži si město připravilo nádherné oblázkové pláže, kterých naleznete v okolí hned několik. K příjemnému posezení přímo lákají taverny a restaurace, jež nabízejí celou řadu domácích specialit a z nichž se line nejen libá vůně, ale také příjemní hudba nesoucí se v dalmatském stylu.

Pokud patříte mezi návštěvníky aktivní, kromě plavání a potápění se můžete vydat na některý z výletů, vyzkoušet si vodní lyžování, podmořský rybolov nebo windsurfing. Velmi vítaným zpestřením jsou i rybářské slavnosti, které se zde každoročně konají a na nichž můžete ochutnat mořské speciality a domácí víno.

Návštěvníci si zde oblíbili apartmány chorvatsko, které nabízejí dokonalé ubytování. Širokou nabídku ubytovacích kapacit naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Prižba

Pokud hledáte místo spíše klidnější, pak je dobrou volbou malé letovisko Prižba, které se táhne podél jižního pobřeží ostrova. Naleznete zde oblízkové i písčitooblázkové pláže a pro slunění můžete využít i betonová plata, která se nacházejí u apartmánů s členitějším pobřežím.