Minerály jako šperk, originální dekorace nebo pro podporu zdraví

Minerály jsou součástí přírody a některé z nich nabízejí člověku léčivé vlastnosti. Využívají se jak pro výrobu šperků, tak i originálních dekorací. Některé druhy minerálů slouží jako pomůcka při terapiích nebo dokonce masážích. Hojně těchto vlastností využívá především tradiční čínská medicína. V současné době si však začínají nacházet stále častěji uplatnění i u nás.

Minerální šperky

Minerály se nejčastěji využívají pro výrobu náramků. Zdobí se jimi jak ženy, tak i muži. Velmi oblíbené jsou tak náramky párové. Mezi nejčastější minerály, které se pro výrobu náramků používají, patří křišťál, růženín, ametyst, jaspis, láva, jadeit, měsíční kámen nebo tygří oko.

Minerální kameny se často vsazují i do prstenů. Oblíbené jsou prsteny obsahující rubín nebo safír. Pokud jsou vsazené do prstenu ze zlata, často se dědí i z generace na generaci. Obdobné je to i s náušnicemi.

Další možností jsou pak náhrdelníky nebo přívěsky z minerálů.

Dekorace do bytu

Pokud hledáte originální dekoraci do bytu, která by byla zároveň i v souladu s přírodou, pak si pořiďte dekoraci vyrobenou z minerálních kamenů. K dostání jsou dekorační lampy, stromečky štěstí, minerální geody či drúzy a nezřídka se využívají i surové kousky minerálů.

Masáže pro relaxaci i dokonalý vzhled

Vzhledem k tomu, že minerály nabízejí léčivé účinky, využívají se také k masážím. Mezi takové minerály patří láva. Masážní kameny vyrobené z lávy v sobě dokonale shromažďují teplo a to pak předávají na potřebná místa na našem těle. Díky masážím pomocí lávových kamenů dochází k lepší detoxikaci organismu, k dokonalému okysličení tkání, k podpoře lymfatického systému a ke zlepšení jeho funkcí, pomáhají zvyšovat vitalitu jednotlivých orgánů. Také mají pozitivní vliv v boji proti celulitidě.

Originální šperky, dekorace i jednotlivé kousky minerálních kamenů nabízí e-shop magieprirody.cz.