Na co si dávat pozor při koupi projektoru?

Chcete si koupit projektor? Pak jste na správném místě. V tomto článku vám totiž ukážeme, na co byste si při jeho výběru měli dát pozor.

Projektor se nehodí pouze do školy nebo do firmy pro prezentování produktů. V některých případech jej můžete využít i v domácnosti místo velké televize nebo jako domácí kino. Než to ale uděláte, podívejte se na to, jak projektor vůbec vybrat.

K čemu jej budete používat?

Výběr projektoru začněte určením, k čemu jej vlastně budete používat. Ujasněte si, jestli jej budete používat doma nebo v práci. To samé platí také o tom, co na něm budete vlastně promítat. Jiný projektor totiž budete potřebovat při promítání filmů nebo prezentací. Dávejte si pozor také na místo, kam jej budete dávat. Jestliže budete svoje myšlenky nebo produkty prezentovat na různých místech, můžete si pořídit přenosný projektor. V opačném případě si vystačíte s klasickým projektorem.

Projektory se většinou pokládají na pevnou podložku nebo připevňují na stěnu. Proto si před samotnou koupí rozmyslete, jaký typ projektoru vlastně budete chtít. Každý z nich má své pro a proti, ale je důležité, abyste před jeho koupí udělali dostatek prostoru pro bezproblémové promítání a také montáž.

Provozní náklady

Určitě vás to nepřekvapí, ale projektor rozhodně není zadarmo. Proto si při prvních myšlenkách na jeho koupi určete rozpočet, který do něj chcete investovat. To samé platí i o následné spotřebě energie. Některé projektory jsou totiž poměrně energeticky náročné, ale na oplátku vám nabídnou kvalitní obraz a další vlastnosti. Proto nezapomínejte ani na tuto položku, která by se vám mohla v dlouhodobém horizontu prodražit.

Jestliže ale projektor potřebujete pouze na omezenou dobu, pak by mohl být dobrým řešením pronájem projektorů. Zapůjčení projektoru vás vyjde na méně peněz, díky čemuž budete moct investovat do kvalitnějších modelů. Projektor půjčovna zapůjčí i na několik dní, takže jej budete moct používat i při delší konferenci nebo obchodní prezentaci.