Pěstování avokáda z pecky? Máte na výběr ze tří možností

Vypěstovat si avokádo z pecky je dnes velkým hitem. Jelikož se k avokádu dnes již snadno dostanete, můžete si jej vypěstovat i vy. Jaké možnosti máte?

Pěstování v zemině

Vypěstovat můžete avokádo ze zeminy. Připravte si substrát do květináče, který musí být dobře propustný a vlhký. Vložte do substrátu pecku, kterou zbavíte dužiny. Pecka musí být špičkou vzhůru. Poté uchovávejte květináč v teple a pravidelně zalévejte. Brzy se vám ukáže malý klíček a poté celá rostlina.

Pěstování v perlitu

Vypěstovat je možné avokádo i s pomocí perlitu, drobných kuliček, které pracují podobně jako zemina. Drobné kuličky se však zalévají vodou a v podstatě je avokádo pěstováno hydroponicky. Pokud nepatříte k příliš zkušeným pěstitelům, začněte se substrátem.

Pěstování s pomocí hydroponie

Pustit se můžete i do pěstování způsobem klasické hydroponie. Takový způsob pěstování je zábavný pro děti i dospělé. Pecka se nedává do květináče, ale do sklenice s vodou. Do pecky se zapíchnou tři špejle či párátka a umístíte se do sklenice, pecka se musí dotýkat vodní hladiny. Nezapomeňte na průběžné přidávání vody. Brzy se objeví kořínky, poté pecku přesaďte do substrátu.