Trápí vás suchý vzduch ve vašem domově? Pomůže zvlhčovač vzduchu

Zvláště pokud bydlíte v bytě, může vás doma často trápit suchý vzduch. Ten má na svědomí špatné dýchání, pálení očí či škrábání v krku. Vyřešte svou situaci efektivně a pořiďte si šikovného pomocníka, zvlhčovač vzduchu.

Dostatečné větrání

Zimních měsících se můžete potýkat s problémem suchého vzduchu. Často topíme a příliš nevětráme, čímž se v domácnosti snižuje vlhkost vzduchu. Nutné je proto dbát na dostatečné větrání, díky kterému se vzduch více zvlhčuje a lépe se nám dýchá. Někdy však větrání jednoduše nestačí.

Pořiďte si zvlhčovač

Pokud vás suchý vzduch často dráždí a vyvolává u vás či vašich dětí nepříjemný kašel, popřemýšlejte nad pořízením zvlhčovače vzduchu. Zvolit můžete buď parní, ultrazvukový či diskový zvlhčovač. Každý funguje na jiném principu. Parní zvlhčovač přeměňuje páru na vodu. Ultrazvukový zvlhčovač mění vodu na mlžinu a tu vyfukuje ventilačním systémem, má nízkou spotřebu, ale nutné je v jeho případě používat jen převařenou vodu. Diskový zvlhčovač vyniká malou spotřebou a nízkou hlučností. Pracuje na základě několika disků.