Zimní obutí pro auto – kde jej sehnat?

Nastává čas, kdy se vše zahalí do zimního hávu. Nemusí nutně sněžit, ale první ranní mrazíky a mrazivé počasí během celého dne, doprovázeno studeným větrem naznačuje, že zima je tady. Můžeme prakticky denně čekat, že napadne sníh, objeví se sníh s deštěm, který rychle roztaje a poté třeba na vozovkách zmrzne. A to ztěžuje situaci nejen chodcům, kteří se ledovkám chtějí vyhýbat, aby si na kluzkém chodníku nebo vozovce nepřivodili úraz, ale také silničářům a především řidičům. Ti musejí jízdu přizpůsobit povrchu vozovky, k tomu navíc musí počítat s delší cestou, kolonami a možnými nehodami.

Chrání vás pneumatiky

Jistou možností, která alespoň trochu chrání automobil a jeho jízdní vlastnosti před namrzlou nebo zasněženou vozovkou jsou zimní gumy. Ty se přizpůsobují aktuálním podmínkám, které na silnici panují, pomáhají proti nepříjemnému klouzání a zmohou daleko více, než pneumatiky letní, které námrazu, sníh nebo ledovku v žádném případě nečekají. Zimní obutí pro svůj automobil tedy není radno podceňovat a mávnout rukou nad tím, že je ještě „spousta času“, protože sněžit stejně „hned tak nebude“ je sázkou do loterie. A ta se nemusí vyplatit. Poté budete hledat renomovaný servis, který vám pneumatiky vymění a to ideálně ihned.

Kde přezout?

Pokud nemáte v garáži dostatek prostoru nebo nejste tak šikovní, aby se přezutí pneumatik z letních na zimní neodehrávalo ve vaší režii, pak musíte najít správný pneu servis, kde se tohoto úkolu zhostí odborníci. Kde nechat automobil přezout? Pneu OK je pro tyto účely ideální. Kromě jiného si zde můžete ty správné pneumatiky pořídit. Vše je kvalitní a na profesionální úrovni. Budete-li chtít, můžete se poohlédnout po dalších doplňcích k autu, například taková alu kola budou jistě vašemu vozu slušet. Po přezutí se už nemusíte bát vyjet na silnici!