Jak vybrat správné pojištění odpovědnosti? Poradíme vám

Pojistit se dnes můžeme různě. Mnoho lidí zná hlavně ty produkty, které se týkají našeho vozu, nebo našeho bydlení. Jsou ale i další oblasti, kde je dobré myslet na dostatečnou ochranu. Máme na mysli odpovědnost za škody, které způsobíme. Chcete před nimi být chráněni? Vyberte správnou pojistku. Řekneme vám, na co primárně hledět.

Kdo všechno bude pojištěný?

Dobré je myslet na to, že ochranu dnes nemusíte sjednávat jenom pro sebe. Řada pojišťoven umožní rozšířit pojistku třeba na:

  • Partnera nebo partnerku
  • Manžela nebo manželku
  • Vlastní i nevlastní děti

Díky tomu nemáte ochranu jenom vy, ale má ji celá vaše rodina. Poté nehraje roli, kdo škodu způsobí, protože pojištění odpovědnosti má v tu chvíli každý. Toto doporučujeme, pokud nežijete a nejste sami. Pokud ano, je jasné, že nejlepší je pochopitelně pojistit jenom sebe.

Zvolte odpovídající pojistnou částku

Další věc, na kterou byte měli hledět, je pojistná částka. Co si pod ní představit? Jedná se o maximální výši vaší ochrany. U některých pojišťoven to mohou být statisíce, u jiných to mohou být miliony a například pojišťovna ERGO nabízí ochranu i v hodnotě 10 milionů korun. Pokud si sami sebou nejste jisti, může to být dobrý tip na to, jak mít opravdu velkou ochranu.

Kde všude pojistka platí?

I toto je poměrně důležitý fakt, který při výběru berte v potaz. Jistě nemusíme připomínat to, že úplně nejlepší je situace, kdy pojistka platí takzvaně všude. Tedy nejenom na jakémkoliv místě v České republice, ale třeba i v zahraničí, kdy jste na dovolené. V tu chvíli nemusíte u své cestovní pojistky sjednávat doplněk v podobě odpovědnosti, máte ochranu, a ještě ušetříte.

Myslete na spoluúčast

Co to je? Stejně jako u jiných pojištění, i tady jde o částku, kterou bude třeba uhradit z vlastní kapsy. Pokud to nechcete, není to problém. Je běžným standardem, že výše spoluúčasti může být u pojištění odpovědnosti nulová.