Chystáte se na rekonstrukci restaurace? Pamatujte na její odhlučnění

Každý majitel restaurace dělá vše pro to, aby se v ní hosté cítili dobře a aby se do ní rádi vraceli. Jedním z hledisek je dobré a kvalitní jídlo, dalším pak příjemný a milý personál. Zapomínat však nesmíme ani na prostředí. Do toho patří také akustický komfort.

Akustika a odhlučnění restaurace

Ne každý si dokáže pod pojmem akustika prostoru představit, co všechno zahrnuje. Co dobrá nebo špatná akustika představuje? Jak by se s ní mělo správně pracovat? Ne každý ví, že postačí pouze málo k tomu, aby bylo zařízeno třeba odhlučnění podlahy. Tento problém ne každý řeší jako prevenci, ale je nucen se o něj postarat, když nastane.

V restauracích se velmi často objevují hladké materiály – podlahy, konstrukční plochy vyrobené z betonu, skla nebo různých moderních leštěných materiálů, hladké plochy restauračního zařízení. To vše má vliv na negativní akustiku prostoru. Tyto materiály a jejich úprava jsou sice moderní a vzdušné, ale nevytvářejí dobrou akustiku.

Pro podlahu je vhodnou volbou kročejová izolace, na odhlučnění stěn lze využít protihlukové desky.

Pro vyřešení akustiky použijte absorpční akustické materiály, které eliminují ozvěnu v prostoru. V prostoru tak bude příjemněji, budete se lépe slyšet a lépe si rozumět a v případě hudební produkce bude příjemnější na poslech, bez hlučného efektu. Pokud bude v místnosti méně ozvěny, bude prostředí restaurace klidnější a pohodovější.

Na koho se obrátit?

Zavítejte na web akusticka-pena.cz. Jedná se o specializovanou prodejnu, v níž naleznete celou řadu různých druhů akustických pěn a zvukoizolačních materiálů ze velmi přijatelné ceny.

Svým zákazníkům navíc poskytuje nadstandardní servis a kvalitní zboží. Objednávku si můžete nechat zaslat nejen po Čechách, ale i na Slovensko.