Pro koho jsou jako stvořena horská kola a kde je koupit za rozumné ceny?

Jaro se velmi rychle blíží, a i teď v zimě lze najít spoustu dnů, kdy se dá jezdit na kole. Není výjimkou, že se oteplí i na 12 °C a více na slunci, pokud máte tedy možnost vyjet kolem poledne a zdržet se venku do 16-ti, 17-ti hodin, užijete si skvělých pár hodin na čerstvém vzduchu, zrelaxujete se a přiblížíte se zpět své kondici. 

Pokud se jezdit teprve chystáte, nebo chcete udělat radost vašim odrůstajícím dětem, je právě teď správný čas na nákup nového jízdního kola. Vhodné může být horské kolo. Ale pro koho je vlastně určeno?

Horská kola pro všechny generace

Ve světě i u nás jsou horská kola jedny z nejoblíbenějších. Není vůbec divu, protože představují takovou pomyslnou střední zlatou cestu. Jsou univerzální volbou pro cyklisty, kteří chtějí používat jak silnice a cyklostezky, tak se rádi projedou po nezpevněném terénu, po loukách, polních cestách nebo lese. 

Díky bohaté nabídce obchodů si může vybrat cyklista občasný i ten, který usedá do sedla takřka denně, profesionály nevyjímaje. Používají je i sportovci, kteří potřebují kolo pro závodění nebo náročnou jízdu v horském terénu. 

Čím se horská kola vyznačují?

Typické je pro horská kola širší plášť a široký rozsah převodů. I jejich rám je mohutnější, výborně se ovládají a stabilita je na nich hračkou i na nerovném povrchu. Ve srovnání se silničními koly mnohem lépe tlumí nárazy, víc přilnou k nerovnému povrchu. Pohyb takřka kdekoli může cyklista provádět bez větších obav z pádu. 

Co se týče velikostí, vybírat můžete kola s průměry plášťů od 26 do 29 palců. 

Horská kola od renomovaných značek za přijatelné ceny, mnohé akční nabídky a individuální pomoc s výběrem zdarma, vám nabízí Bikero.cz. Zavítejte na jejich webové stránky a pořiďte si moderní kolo, s nímž budete zajisté spokojeni.