Bezpečnost v práci – základ, který musíte dodržovat!

Při nástupu do zaměstnání vás jistě čeká BOZP školení tedy bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Během něj se dozvíte, jak se na pracovišti pohybovat, co se může a co naopak nemůže, jaké jsou povinnosti vzhledem k bezpečnosti na pracovišti, co mít na sobě v práci, kde nosit helmu, kde rukavice a další a další. Zároveň jste také proškolováni a někdy opakovaně pro obsluhu jednotlivých strojů. Jaká rizika hrozí při nesprávné manipulaci, co dělat, když se stroj porouchá, vždy v závislosti na pozici, kterou budete vykonávat. Možná také dostanete pracovní pomůcky, které mají chránit vaše zdraví.

Ochrana v práci je základ

Mít na pozoru sebe i své zdraví je nutno v každé práci. V kanceláři můžete nedopatřením zavadit o kabely a počítač je na zemi ve zlomku vteřiny, může spadnout na nohu nejen vám, ale třeba kolegyni, zničí se a úraz je na světě. V dělnických pozicích nebo při stavbách to zase může být špatně upevněná konstrukce, padající desky, horké materiály a problém obřích rozměrů na sebe nenechá dlouho čekat. Proto jsou důležité ochranné pracovní pomůcky. S nimi můžete případným úrazům předejít či minimalizovat jejich rozsah. Bezpečí na pracovišti je tak prioritní.

Kde pořídit ochranné pomůcky?

Pro tyto účely existují speciální obchody. Tím internetovým může být například Repa cz. Na něm najdete spoustu ochranných pomůcek, které v zaměstnání využijete. Od běžných pracovních rukavic, přes brašny, holínky až po ochrannou obuv. Ta je rovněž důležitou součástí, protože by neměla jen chránit, ale zároveň pomáhat při těžkém zaměstnání. Stojíte na nohou denně osm i více hodin v práci? Potřebujete pevný krok, chodíte-li po stavbách? Musíte nohu chránit před sutí či případnými hřebíky na zemi, které by v běžné obuvi mohli zanechat stopy? Obuv Prestige je tou pravou! Můžete si vybírat pracovní kousky, ale také ty volnočasové. Výběr je tak jen na vás!