Není hra jako hra

Starší nebo nové hry, na tom nezáleží. Teď se jistě k smrti vyděsili všichni nároční hráči super moderních her, které jen tak na nějakém počítači neběží. Myslím to ale tak, že jde především o zábavu, někdo ujíždí na historických hrách z minulého tisíciletí, jiný by nepřežil s hrou starší než rok. Jde o zvyk, pro někoho jsou starší hry, na kterých vyrůstal, stále srdcovou záležitostí, to zejména mladší hráči nepochopí, když vyrůstali na špičkových promyšlených a mistrovsky animovaných hrách. Samozřejmě velmi záleží na náročnosti her, které chcete hrát. Je třeba výběru her přizpůsobit také PC herní sestavu.

Záleží na tom, jak jste nároční

Nenároční hráči nepotřebují špičkovou grafiku ani efekty, takoví vystačí s mnohem jednodušším, levnějším, ale také pomalejším strojem. Zatímco nároční hráči vyžadují špičkovou kvalitu obrazu, rychlý procesor a dostatek operační paměti, aby jejich PC zvládl i ty nejnovější hry. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří chtějí vyzkoušet moderní hry, budete potřebovat výkonnější herní PC. Nejste-li natolik zdatní v hardware, abyste si sami postavili počítač z jednotlivých komponent, spolehněte se na předem sestavené komplety. Existuje široký výběr PC herních sestav, které se liší výkonností, rychlostí a také cenou.

Přeskočme tedy základní sestavy, které jsou vhodné skutečně pouze pro ty, kteří si vystačí s 2D hrami. Pro hráče s nízkým rozpočtem a skromnějšími nároky na výkon, jsou určeny PC sestavy řady Bobcat. Na hraní současných her se však mnohem lépe hodí herní sestavy Falcon, které zvládají i vyšší nastavení her. Méně plynulý obraz můžete zaznamenat pouze u nejnáročnějších současných her. Potrpíte-li si na ty skutečně nejnáročnější a nejnovější hry, potom vsaďte na PC sestavy Leopard, které jsou sestaveny tak, aby i tyto hry nabídly ve skvělé kvalitě. Pro skutečné fajnšmekry jsou tu potom herní sestavy Tiger a Zombie Machine, které patří k absolutní špičce, co se týká výkonnosti herních PC.