Obývací pokoj: Jaké vybavení by v něm nemělo chybět?

Při zařizování obývacího pokoje vás čeká několik zásadních rozhodnutí týkajících se nejen samotného vybavení, ale také stylu, ve kterém bude obývací pokoj zařízen. Už víte, co vše by mělo ve vašem obývacím pokoji být?

Komplexnost

Pokud máte již část bytu či domu zařízenou v určitém stylu, měli byste se ho držet i u obývacího pokoje. Pokud byste například kuchyň a ložnici zařídili v minimalistickém stylu a obývací pokoj ve stylu venkovském či orientálním, působilo by to opravdu divně.

Nábytek

Na řadě je rozhodování týkající se nábytku. Dáte přednost velkému gauči či pohovce s několika křesli? Líbí se vám více velké obývací stěny či menší kousky nábytku? Každé přináší své výhody a nevýhody. Velké sedačky poskytují dostatek prostoru pro odpočinek, křesla ocení především návštěvy. Nezapomeňte ani na konferenční stoleček. Velké obývací stěny jsou příjemně sladěny do jednoho designu a řeší problémy s úložným prostorem, ale to samozřejmě skříně do pokoje také. Dobrou volbou je i sedačka rozkládací s úložným prostorem, do které můžete uschovat deky, polštáře apod.

Doplňky

V obývacím pokoji nesmí v žádném případě chybět ani vhodné doplňky, které se podílí na útulnosti celé místnosti a propůjčují ji mu správnou tvář. Zvláště v obývacím pokoji jsou doplňky, jako jsou polštáře, deky, nejrůznější sošky, aromalampy, ale také květiny, nesmírně důležité. Snažte se je vždy sladit ve stejném duchu jako zbytek interiéru.

Ušetřete

Pořizování vybavení do bytu a celkově do interiéru je vždy finančně celkem náročné. Možností jsou pro vás například levne steny, bazarový nábytek či kousky od známých. Ušetřit se dá také na řadě doplňků. Vytvořte si však vždy takový obývací pokoj, ve kterém se vám bude dobře odpočívat a hostit návštěvy.