Vše podstatné, co by pánové měli vědět o svém spodním prádle

Ženy spodní prádlo milují a neváhají za něj utrácet spoustu peněz. Mužská populace spodky příliš neřeší. Osvícenců, kteří pochopili význam kvality, je bohužel poměrně málo – přitom je to právě spodní prádlo, které tvoří základ každého šatníku. Ačkoliv nejde vidět, má velmi důležitou funkci. Chrání pokožku v oblasti genitálií, a proto je vhodné výběru věnovat dostatek času a ohlídat si několik základních kritérií.

Stručný výlet do historie

Kde se pánské spodní prádlo vzalo? Dobové zdroje uvádí, že se začalo používat ve středověku, kdy se lidé zahalovali více než v předchozích érách a vrstvili na sebe oblečení. Z prvních spodků se postupně vyvinul overal, který pánové nosili i během prvorepublikového období. Trenýrky s gumičkou v pase ho nahradily ve 40. letech 20. století. Nutno podotknout, že spodky tehdy nebyly tak propracované a barevné, jako dnešní pánské prádlo Tommy Hilfiger a další světové značky. Barevné a vzorované kousky se objevily až o třicet let později. Do té doby si pánové vystačili s bílou.

Jaký zvolit střih?

Výběr střihu je na uvážení každého muže. Důležité je, cítit se ve spodním prádle komfortně. Preferujete-li těsnější prádlo, volte slipy nebo boxerky. Volnost vám naopak nabídnou trenýrky. Nezapomeňte však přihlédnout i ke kalhotám, které si na spodní prádlo oblečete. Pod těsnější kalhoty se trenky příliš nehodí. Ze zdravotního hlediska je mnohem lepší volnější prádlo, které je prodyšné a nezahřívá genitálie.

Přírodní, nebo umělé materiály?

Pro každodenní nošení jsou jasnou volbou přírodní materiály. Ať už zvolíte pánské prádlo Calvin Klein ze stoprocentní bavlny nebo spodky z oblíbeného bambusového vlákna, budete se cítit mnohem pohodlněji než ve spodcích z umělého materiálu. Ty naopak využijete při sportování, kdy je důležitý efektivní odvod vlhkosti.

Máte v tom jasno? Pak se vydejte k nejznámějšímu českému prodejci na www.trenyrkarna.cz a udělejte si radost stylovým spodním prádlem perfektního střihu.