Kolik stojí rozbor pitné vody?

Pitná voda je jedna z komodit, u kterých nám na jejím přesném složení a čistotě velice záleží. Kvalitní rozbor pitné vody však neumí každá společnost a zároveň má mnohá kritéria, jež je potřeba naplnit.

Rozbory pro soukromé účely

Rozbor pitné vody pro soukromé účely není oproti těm komerčním nijak kvalitativně omezený anebo ošizený. Veškeré náležitosti rozboru jsou stejné a výsledky si rovněž můžete nastavit podle svých potřeb. U domácností však chybí potřeba certifikace čistoty. Rozbory pitné vody provádí společnost laboratoř Monitoring, což je jedna z nejlepších společností ohledně chemických rozborů na českém trhu.

Pečlivý přístup je na prvním místě

Zcela zásadním kritériem již na začátku je použití naprosto sterilní vzorkovnic. Sebemenší znečištění by mohlo výrazně ovlivnit kvalitu testu. Vzorky můžete odebrat sami nebo nechat odebrat společností. Ta nabízí několik cenových skupin rozborů. První základní rozbor se provádí po kolaudacích a koupích nemovitostí a stojí v základu od 1499 Kč. Druhá možnost pak poslouží jako zvýhodněný balíček v ceně od 2399 Kč, kdy je základní rozbor rozšířený o další specifické výsledky a testy. Poslední ze zajímavých položek pro soukromé účely je možnost opětovného rozboru pro předchozí zákazníky za výrazně levnějších 899 Kč.

Rozbory dle vyhlášky 252/04

Jedná se o specifickou kategorii rozborů pro podnikatelské subjekty, které pro své účely čerpají vodu z vlastního vodního zdroje. V případě, že podnikatelský subjekt používá vlastní studnu je povinen kvalitu vody nechat pravidelně testovat a musí být schopný její kvalitu potvrdit danou certifikací.

Rozbor je oproti těm domácím mnohem detailnější s přihlédnutím na platné bezpečnostní vyhlášky. Základní cena rozboru pitné vody u společnosti laboratoř Monitoring se pohybuje od 5 600 Kč a obsahuje zcela kompletní informace o chemickém i bakteriálním složení vody. Pro specifické účely pak společnosti poskytuje rovněž i jednotlivé položky rozboru, o které má klient možnost svoje výsledky rozšířit a obohatit. Ty se až na výjimky pohybují v rámci desítek a stovek korun.