Kvalitní laminát

Vlastní bydlení patří k základním životním potřebám stejně jako jídlo. Není nad útulné, pohodlné a příjemné domácí prostředí, do kterého se člověk může těšit. Tyto vlastnosti dodává interiéru snad v největší míře podlaha. Přestože je na současném trhu pestrá nabídka nejrůznějších podlahových krytin, dává stále většina spotřebitelů přednost dřevu v různých podobách. Dřevěné podlahy navozují v každém člověku pocit domáckosti a příjemného tepla.

Co tedy zvolit?

Čím větší nabídka, tím obvykle bývá větší dilema při výběru. Milovníci dřeva se většinou rozhodují mezi tradičními dřevěnými parketami, které jsou stále velmi populární a jinou podlahovou krytinou. Do jejich rozhodování ovšem stále více zasahuje zcela nový výrobek, kterým je kvalitní laminát. Co je tedy lepší, parketová nebo laminátová podlaha? Obě varianty splňují požadavky na hezký vzhled a na navození pocitu útulnosti, tepla a pohodlí. Mezi těmito dvěma podlahami je však přece jen určitý rozdíl.

Co je laminátová podlaha?

Laminátová podlaha je krytina vyrobená lepením více vrstev. Designově se většinou jedná o imitaci dřeva, takže na první pohled lze těžko rozeznat, zda se jedná o dřevěnou nebo laminátovou podlahu. Ovšem v sortimentu laminátových podlah najdete imitaci i mnohých jiných materiálů. Navíc jsou laminátové podlahy elegantní a trendové krytiny, jejichž vývoj  jde progresivně dopředu.

Vlastnosti laminátové podlahy

Laminát je moderním, trvanlivým a víceúčelovým materiálem, který je ideální i jako podlahová krytina. Zejména při současném moderním způsobu života, kdy je málo času na na všechno, včetně úklidu a údržby podlah, je laminát k nezaplacení. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči, stačí jen setřít prach a drobky vlhkou utěrkou a máte uklizeno. K výhodám patří také jednoduchá a rychlá pokládka, vysoká odolnost proti poškrábání či rozlití jakýchkoliv tekutin. Laminát má dlouhou životnost a vybrat si můžete z více než 450 dekorů.