Krtince po celé zahradě? Zbavte se krtka šetrnou cestou

Objevují se na vaší zahradě neustále nové a nové krtince? Nevíte, jak si s progresivním krtkem poradit? Přinášíme vám několik tipů, jak se zbavit krtka šetrnou cestou. 

Krtkova domácnost

Krtek na vaší zahradě vytváří rozsáhlý systém chodeb, ze kterých se odpojují další menší chodbičky. Krtek tak vytváří nejen nevzhledné krtince, které ničí trávník, ale podrývá na zahradě rostliny a poškozuje jejich kořeny. Poté dochází k úhynu těchto rostlin.

Jak na krtka?

Je jen na vás, zda se rozhodnete krtka naprosto zbavit nebo ho jen z vaší zahrady lidově vyženete. Pomoci vám může vysazení rostlin, které krtkovi jednoduše nevoní. Vhodné je proto nasadit afrikány, česnek, pryšec křižmolistý či aksamitník. Jelikož jsou tyto rostliny velmi aromatické, krtek se jim velmi rád vyhne. Krtkovi však nevoní ani psí či kočičí srst. Pokud máte chlupatého mazlíčka, je větší šance, že k vám krtek vůbec nepřijde.

Odpuzovač krtků

Pomoci vám může i kousek hadru namočeného do benzínu, který vložíte do krtčí chodbičky. Zakoupit můžete i speciální aromatické kuličky, které krtky odpuzují.