Obklady do kuchyně

Rekonstruujete, nebo vybavujete novou kuchyň? Nejlepší je začít od podlahy. Jakou budete mít v kuchyni podlahovou krytinu? Bojíte se koberce, protože je nepraktický? Vinyl a plovoučka by se mohla poškodit pádem nože či paličky na maso? Na dřevěnou podlahu nemáte? Vsaďte na dlažbu, jde o všestrannou pomocnici, dobře se udržuje v čistotě, je dostatečně odolná, barevně stálá a vydrží vám sloužit dlouhá léta bez ztráty kytičky. V případě kuchyně se velmi dobře kombinuje s obklady či mozaikou, které můžete použít za kuchyňskou linku jako ochranu stěny.

Vyberte si z mnoha různých provedení tu pravou, někdo si potrpí na luxusní vzhled lesklé dlažby, která může být jednobarevná, nebo imitovat třeba mramor. Moderní minimalistické interiéry jsou často vybaveny matnou dlažbou, která má rafinovanou povrchovou strukturu, která vynikne na větší ploše. Pokud se v pokoji chcete cítit příjemně a pocítit hřejivé teplo domova, stačí vsadit na dlažbu imitující dřevo. Teplé hnědé tóny se postarají, aby vás už od pohledu nezábly nohy.

Záleží také na formátu dlažby, zatímco někde vypadá skvěle velkoformátová dlažba, jinde pasuje spíš slinutá. Vybranou dlažbu můžete použít klidně i jako stěnový obklad, skvěle může vypadat v obývacím pokoji, kde necháte dlažbu přejít v obklad krbové vložky. Ale vraťme se ke kuchyni, máte-li vybranou dlažbu, určitě neopomeňte i obklad za kuchyňskou linku. Může se jednat o stejnou dlažbu, jaká je na podlaze, můžete zvolit zcela jiný dekor a barvu, aby obklad s dlažbou naopak kontrastoval. Velmi atraktivně vypadá také kombinace s mozaikovým obkladem. Neváhejte a pořiďte si obklady a dlažbu on-line. Vybírat můžete v internetovém obchodu RDkachle.cz, kde naleznete široký sortiment dlažeb, obkladů i mozaiek.