Skvělý laminát

Nabídka podlahových krytin je v současné době natolik pestrá, že při výběru může mít leckdo dilema, jakou podlahu zvolit. Samozřejmě záleží na interiéru a především k jakým účelům nám daná místnost bude sloužit. Pocit tepla, pohody a útulnosti navazuje zejména dřevo. Proto si řada lidí i dnes pořizuje dřevěné podlahy nejvíce ve formě parket. Na trhu je ovšem i spousta materiálů, které dřevo s úspěchem imitují.

Laminát

Jedním z mnoha moderních materiálů je kvalitní laminát. Právě laminátová podlaha nejlépe konkuruje tradičním a oblíbeným parketám. Mnohdy nelze na první pohled ani poznat rozdíl. Proto je rozhodování mezi těmito dvěma krytinami často obtížné. Obě varianty splňují základní požadavky na pěkný vzhled, navozují pocit domácí útulnosti, tepla a pohodlí. Oproti parketám má ovšem laminát řadu předností, mezi které patří i možnost použití této podlahové krytiny v jakékoliv místnosti.

Výhody laminátových podlah

Laminátová podlahová krytina se vyrábí lepením několika vrstev, což je důvodem její kvality, odolnosti a dlouhé životnosti. Pokud jde o design, tak se většinou jedná o imitace různých dřevin, ale v nabídce jsou i imitace jiných materiálů. Jednou z hlavních předností laminátových podlah je skutečnost, že jsou to velice elegantní a trendové krytiny, jejichž vývoj jde neustále progresivně dopředu. I proto si můžete v současné době vybírat z více než 450 dekorů.

Jaké mají laminátové podlahy vlastnosti?

O tom, že se jedná o ideální podlahovou krytinu svědčí nejen modernost, ale hlavně trvanlivost, odolnost proti poškrábání a víceúčelovost tohoto materiálu. Všechny tyto vlastnosti odpovídají požadavkům současného moderního způsobu života. Většina lidí má dnes málo času, a proto vyhledávají podlahy, které jsou nenáročné na údržbu. Proto je laminát k nezaplacení, neboť stačí z podlahy pouze setřít prach a drobky a máte uklizeno. Mezi výhody lze počítat také jednoduchou a rychlou pokládku.