Tip: Udržte řezané květiny ve váze co nejdéle krásné

Řezané květiny jsou opravdu nádherné, bohužel jejich krása nevydrží příliš dlouho a z jejich barev se můžeme těšit jen krátce. Abyste se z nich mohli těšit o něco déle, stačí dodržovat několik tipů. Díky nim budou květiny fit delší období.

Pozor na přenos květin

Když kupujete řezané květiny, nechte si je v květinářství dobře zabalit, aby vám zbytečně nepromrzly. Doma květinám seřízněte stonky, nejlépe na šikmo, aby vznikla větší plocha pro přísun vody a živin . Poté je i s obalem vložte do vázy s vlažnou vodou. Květiny se za krátký čas aklimatizují. Poté je můžete rozbalit.

Ideální voda

Květinám dopřávejte jen vodu odstátou či studenou převařenou, třeba tu, co vám zbyla v konvici. Dbejte na to, aby byly ve vodě ponořeny jen stonky. Dopřejte květinám také výživu, kterou ke květině dostanete v květinářství. Ta květiny vyživuje a zabraňuje množení bakterií. Pokud nemáte výživu, můžete kápnout do vody trochu citronu či octa. Vodu měňte pravidelně každé dva dny a vždy ořízněte také stonky. Takto vás květiny budou těšit o pár dní déle.