Ochranné pracovní pomůcky pomáhají chránit zaměstnance i jeho okolí

Ačkoli se pracovní morálka v používání ochranných pracovních pomůcek značně zlepšila, stále lékaři každoročně ošetřují stovky pracovních úrazů, kterým šlo předejít předepsanou ochranou. Zaměstnanci a pracovníci si neuvědomují, že ignorováním předpisů ohrožují své nejen své zdraví, ale také příjem. I když je úraz pracovní, není takto hodnocen při vyplácení dávek při nemocenské. Svou lehkomyslností tak často pracovníci hazardují se zdravím a příjmem, na němž může být závislá celá rodina.

Nevyhýbejte se používání ochranných pomůcek, i když jsou nepohodlné

Je důležité, aby bylo pracoviště co nejbezpečnější. Měly by existovat pokyny a postupy a zaměstnanci by měli mít odpovídající školení a dohled. Ale i po použití těchto bezpečnostních systémů mohou některá nebezpečí přetrvávat.

Rizika nepoužívání bezpečnostních zařízení na pracovišti:

  • Plíce – z dýchání kontaminovaného vzduchu.

  • Hlava a nohy – od padajících předmětů.

  • Oči – z úlomků a odpadu ve vzduchu nebo z elektrického nářadí atd.

  • Kůže – z kontaktu s žíravými látkami.

  • Tělo – z extrémního tepla nebo chladu.

Ochranné pracovní pomůcky jsou posledním stupněm ochrany na pracovišti. Ochranné prostředky tvoří poslední bariéru mezi vašimi zaměstnanci a pracovními riziky, kterým denně čelí. Je důležité pečlivě vybírat bezpečnostní a ochranné oděvy, abyste ochránili své zaměstnance před konkrétními nebezpečími. Kromě toho vyškolte své pracovníky, aby správně používali své osobní ochranné prostředky, a naučte je identifikovat a hlásit případné závady.

Dejte přednost kvalitě a osvědčenému dodavateli

Uvex patří mezi přední známé dodavatele kvalitních ochranných prostředků. Na jejich eshopu uvex-safety.cz/cs/ objevíte všeobecné pracovní pomůcky, ale také produkty pro jednotlivá specifická povolání. Další možností je výroba či úprava ochranných pracovních pomůcek dle preferencí zákazníka.