Nejen tělo, ale i vlasy potřebují vitamíny a správnou výživu

Sledujete reklamu na šampón, kde modelka pohazuje krásnými a lesklými vlasy a vy si jen závistivě povzdechnete: „Proč já nemám takové vlasy?“ Mnoho žen, ale i mužů, si neuvědomuje, že kvalitní šampony a kondicionéry často prostě nestačí. Lidský organismus potřebuje kvalitní výživu zevnitř, a vlasy nejsou žádnou výjimkou. Když dodáte vlasům potřebnou dávku vitamínů, dočkáte se mnohem většího efektu, než při užívání drahých šampónů, kondicionérů, masek a zábalů.

Co se děje, když vitamíny vlasům chybí?

Pokud máte nedostatek vitamínů, které obvykle vyživují a podporují zdravý růst vlasů, můžete si všimnout, že vaše vlasy začnou být vysušené, řidší, matné a nevýrazné. Je nutné přizpůsobit svou stravu nebo užívat další doplňky, abyste viděli nějaké účinky v dlouhodobém horizontu.

Pravidelné zastřihování konečků je také skvělý způsob, jak podpořit zdraví vašich vlasů. Recenze vitamíny na vlasy pomohou vybrat ty správné pro váš typ vlasů.

Vitamíny pro větší růst vlasů

Nejpravděpodobnějším způsobem, jak zlepšit růst vlasů, je jíst zdravě vyváženou stravu a zajistit si přísun správných vitamínů a minerálů.

Vitaminy D, E a B komplex podporují růst vlasů, což vede i k jejich větší hustotě.

Collavio recenze jsou užitečné nejen při výběru vitamínů na vlasy. Inspirativni.cz je web, kde objevíte mnoho užitečných porovnání produktů týkající zdraví vlasů, nehtů a pleti.

Vitamíny pro větší lesk

Biotin je přirozený vitamín nacházející se v těle, který přeměňuje potravu na energii. Z tohoto důvodu se předpokládá, že biotin pomáhá zlepšit zdraví vlasů, protože jeho nedostatek ve vašem těle může vést ke ztrátě vlasů.

Nadbytek biotinu v systému však může mít některé závažné vedlejší účinky, včetně kožních vyrážek, problémů s trávením nebo dokonce poškození ledvin. Takže je pravděpodobně nejlepší užívat jakékoli biotinové doplňky s mírou a poradit se se svým praktickým lékařem, pokud máte nějaké obavy.