Pořiďte si pokojovky, které vám doma budou čistit vzduch

Květiny umí efektivně čistit v našich domácnostech vzduch. Zbavují ho toxických látek, které mohou mít na svědomí třeba bolesti hlavy, dráždění sliznic, ale v dlouhodobějším měřítku se může jednat i o závažnější problémy. Tyto toxické látky se odpařují například z nábytku, koberců či dalších věcí, které doma máme. Jaké pokojovky se postarají o čistý vzduch?

Dracéna

Vybírat si můžete až ze 40 druhů dracén a vhodně si tak vyberete tu pravou pro vás. Díky tomu, že dracéna dosahuje i velkých rozměrů, efektivně čistí vzduch. Není však vhodná do domovů s domácími mazlíčky, jelikož je sama o sobě toxická.

Aloe vera

Vsadit můžete také na aloi, která vás chrání před formaldehydem. Pomůže vám také ve chvílích, kdy se spálíte či škrábnete, jelikož gel z listů podporuje hojení a působí protizánětlivě.

Lopatkovec

Lopatkovec vás potěší svými bílými květy, ale i příznivými účinky na vzduch. Zbavuje ho totiž amoniaku, benzenu, fotmaldehydu a trichlorethylenu.

Tchýnin jazyk

Zapomenout nesmíme ani na oblíbený tchýnin jazyk, který je komplexním zabijákem všech škodlivin, navíc je nenáročný na pěstování. Zbaví vzduch aerosolu, xylenu, toluenu, benzenu, formaldehydu atd.