Co jsou to dřevostavby a jaké mají oproti zbytku hlavní výhody?

Dřevostavby jsou jednou z velice populárních moderních možností, jak můžeme stavět úplně nové nemovitosti velice levně a rychle. Přitom ale v žádném případě nejde o to, že bychom šetřili na kvalitně nemovitosti, nebo že bychom šetřili na její budoucí údržbě a provozu.

Jednotlivé druhy dřevostaveb jsou tak velice populární alternativou k tomu, jak rozdílné nemovitosti stavět efektivněji. Pro spoustu lidí ale dřevostavby automaticky znamenají roubenky nebo kompletně dřevěné stavby. A právě toto je jedním z těch omylů, které si dneska vysvětlíme.

Co jsou to dřevostavby jako takové?

Dřevostavby jsou všechny druhy staveb, kde plní nějakou výraznou funkci samotné stavby pomocí dřevěné konstrukce. Zatím co jiné nemovitosti se opírají o porézní prvky konstrukcí jako jsou betonové komponenty, nebo popřípadě cihly, tak u dřevostavby naopak najdeme jenom dřevěné pilíře jako takové. Už samotný projekt dřevostavby nám tak hodně prozradí o tom, jaký princip dřevostavby ctí. Jsou díky tomu kvalitní, levné a zároveň také ekologické. Mimo toho nesmíme ignorovat fakt, že se mohou prvky dřevostavby schválně promítnout i na jejím vnějšku.

Oblíbené patrové varianty

Patrové domy byly nějakou dobu na ústupu kvůli tomu, že se celé řadě lidí zdály jako prodělečná záležitost. To ale není pravda. Sice je samotný projekt patrové dřevostavby a její konstrukce o dost nákladnější. Přitom ale rozhodně ušetříme velké množství financí tím způsobem, že do budoucna dokáže patrová dřevostavba lépe pracovat s energetickou náročností a také s údržbou, která je zde mnohdy velice jednoduchá.

Předpřipravená i stoprocentně vlastní řešení

Dřevostavby přitom nejsou čistokrevnou variantou typových domů, což znamená, že se jedná o stavby z připravených komponentů. Mohou v mnoha případech být realizovány také individuálně. Samotný projekt dřevostavby na klíč přitom není v žádném případě výrazně dražší záležitostí. Pochopitelně zde obnáší individuální návrh větší náročnost co se týče přípravy stavby i projektu jako takového, ale přitom stále dokáží i stavby na klíč držet cenu, kterou byste platili za předpřipravené konstrukce stejného rázu.