Specifické skladovací regály, bez kterých se žádný sklad stavebnin neobejde

Provoz skladů pro stavební materiály a zboží není ničím jednoduchým. Naopak se jedná o jedno z míst, kde je neustále potřeba, aby všechno šlapalo jako hodinky. Každý řemeslník, který dorazí do skladiště totiž počítá s tím, že se dostane během krátké chvilky přesně k tomu, co potřebuje.

A to by nebylo možné, pokud by nebyly jednotlivé kousky zboží uskladněny tak, aby mezi nimi panovala přehlednost a řád. A dnes se podíváme na to, jaké druhy regálů jsou ve skladech používány opravdu nejčastěji.

Bez policového regálu se to nikdy neobejde

I ve stavebninách se musí počítat s tím, že na skladě budete mít občas drobné předměty, které zkrátka v běžných velkých regálech budou propadávat. Proto tady najdete ty nejlacinější, ale velice užitečné a všestranné, policové regály. Většinou je tady ale velký rozdíl v tom, jakou nosnost tyto regály mají. Pro skladovací potřeby jsou mnohdy kalibrovány na mnohem větší hmotnost, protože předpoklady skladování ve skladech versus archivech, jsou dost rozdílné.

Speciální konzolové regály

Konzolové regály jsou jednou ze specifických variant, které jsou vhodné právě pro potřeby skladování pracovních materiálů a nářadí. Zásadní výhodou je jejich tvar. Jedná se o regálové systémy, které jsou kompletně stavěny ve tvaru písmene L. K tomu jsou připevněni ke zdi a z jejich hlavního nosného tělesa vycházejí jednotlivá ramena. Vhodné jsou především na dlouhé předměty a mohou nést velké váhy. Bez problémů tady tak můžete skladovat například vodovodní i plynové potrubí, nebo dokonce i role podlahových krytin.

Paletové regály a jejich praktičnost

Mezi opravdu nejpraktičtější varianty patří právě paletové regály. Jedná se o regálový systém, kde se pracuje se zasazením palet do předem udělaných kolejnic. To je inteligentní řešení právě pro potřeby stavebnictví. Naprostá většina materiálů od dlaždic, přes pytlované stěrky a beton, jsou dováženy na paletách. Pro šikovného operátora s ještěrkou je tak uložení a přístup k jednotlivým paletám jednoduchý. A klienti dostanou svoje kýžené materiály bez jakéhokoliv čekání.