Tři knížky věhlasného Stephena Kinga, které byste rozhodně měli přečíst

Stephen King je rozhodně jedním ze spisovatelů, kteří se dostávají do srdcí a myslí fanoušků neuvěřitelným způsobem. Důvodem je to, že patří mezi několik málo lidí, kteří dokáží nabídnout extrémně temný a ponurý svět i přesto, že jej vnímáte pouze prostřednictvím písmenek na papíře.

Atmosféra k zamyšlení, dobře vybudované postavy, jejich silné osudy a mnohé další. To je to, co lidé opravdu milují na tvorbě věhlasného Stephena Kinga. A tři všeobecně nejoblíbenější díla si představíme v rámci dnešního článku.

Příběh, který z „To“ udělal postrach

Knížka s anglickým názvem „It“ byla už dlouho před filmovým zpracováním extrémně dobře hodnoceným dílem. Rozhodně patří mezi nejoblíbenější knihy spousty lidí díky silné atmosféře a příběhu, který se nedá popsat jako tuctový. Mimochodem, jen se zmíníme, že rozhodně není „It“ jediným dílem, které zmíníme a bylo zfilmováno.

Všechno se otáčí kolem mimozemské bytosti, která se nazývá jako „To“ z jednoduchého důvodu. Dokáže ztvárnit to, čeho se opravdu bojíme. Proto rozhodně není věhlasný klaun Pennywise tou jedinou podobou, kterou může tvor mít. Rozuzlení příběhu vám neprozradíme, ale rozhodně stojí za přečtení!

Příběh jedné opravdu dlouhé míle

Zelená míle je dílem, které je pro mnohé až drastickým zážitkem. Ostatně i jeho filmové zpracování dokáže díky úžasným hereckým výkonům a opravdu dobré kopii originálního příběhu rozbrečet i ty nejotrlejší. Mohutný muž, který má nadpřirozené schopnosti se snaží zachránit malé děti. Jenže je přistižen s mrtvými dětmi v náručí a odsouzen k hroznému trestu, elektrickému křeslu. Postupem příběhu ale i sama ostraha věznice zjišťuje, že zákon je občas krátký a že na konci Zelené míle bude stát osudná chyba. Právem se Zelená míle řadí mezi nejčtenější knihy na světě.

Poslední zakázka věhlasného vraha

Nepatří sice na vrchol knižní databáze, ale i tak se jedná o opravdu dobré dílo. Billy Summers je zajímavý kriminální četba, která vypráví příběh mistrného nájemného vraha. Poslední zakázka před zaslouženým důchodem se ale zkomplikuje a zatáhne nás do intenzivního příběhu se silným rozuzlením.