BB a CC krémy – v čem se liší?

Většina žen se ráda stará o svůj vzhled a také o to, aby vypadala i v pokročilém věku skvěle. Pro zdraví lze udělat mnoho věci, od pravidelného pohybu až po zdravou stravu. K péči o tělo by také měly patřit krémy. Jaké ale vybrat a vyznáte se v základních druzích?

Už jste se s těmito zkratkami u krémů setkala, ale nejste si jista, čím se liší a na jaký typ pleti je vhodné je použít? A víte vůbec, jaký máte typ pleti? Pokud ne, čtěte zde a zkuste se zařadit do té správné kategorie. Podle toho pak vyberte krém na Cosibella.cz.

BB a CC krémy

CC krémy nabízejí lehčí texturu, jsou vhodné pro zarudlou, citlivou nebo problematickou pokožku. Jejich krytí je střední až úplné. BB krémy kryjí lehce až středně a jsou vhodnou volbou pro pokožku bez problémů. Pomáhají sjednotit a překrýt mírné nedokonalosti.

Obě řady naleznete na https://cosibella.cz/cs/menu/liceni/tvar/bb-a-cc-kremy-802 a můžete si objednat takový, který bude vyhovovat vašemu typu pleti.

BB krémy

Jedná se o krémy zkrášlujícího charakteru. Pomáhají naši pleť tónovat, dodají hydrataci a některé dokonce nabízejí ochranný UV filtr. Pleti tak poskytnout ochranu proti škodlivému slunečnímu záření. Řada z nich dokonce obsahuje pleti užitečné vitamíny a antioxidanty. Díky těmto složkám ji chrání před předčasnými projevy stárnutí. BB krém v sobě spojuje hydratační krém a make-up a to proto, že se jedná o lehký tónovací krém. Svojí strukturou jsou lehčí, než make-up, avšak hutnější, než klasický krém. Jsou vhodnou volbou pro mladší dívky a ženy, které dávají přednost přirozenému vzhledu.

CC krémy

Jedná se o řadu krémů barevně sjednocujících. Obsahují také SPF, chrání tak pleť proti škodlivým paprskům. Dodají jí hydrataci a výživu a zklidní ji. Obsahují více pigmentů rozjasňujícího charakteru. Také nabízejí minerály a vitamíny, které bojují s příčinami nedokonalosti pleti. CC krémy v sobě spojují hydratační krém, korektor a make-up. Mají lehkou texturu a dostatečné krycí vlastnosti. Ty pomáhají maskovat nedokonalosti, které se objevují na pleti. Jsou vhodnou volbou pro pleť zralou, s akné nebo mastnou.